Cześć,

nawet nie wiesz jak się cieszę, że tu jesteś! 🙂

Z pewnością chciałabyś się dowiedzieć kto stoi za marką DREAM & CREATE i kto jest autorem idealnego planera rozwojowego dla kobiet. Pozwól więc, że się przedstawię: no więc, jestem Gosia. Lubię o sobie mówić, że jestem ambitną, kreatywną i wrażliwą duszą, która udowadnia, jak spełniać swoje marzenia. Żeby jednak nie być gołosłowną, opowiem Ci trochę o sobie. 

Kilka miesięcy po otrzymaniu tytułu mgr Psycholog na UJ, postanowiłam spełnić swoje marzenie o zagranicznej karierze marketingowej i przeprowadziłam się do Londynu. Tam przez 5 lat zdobywałam doświadczenie w marketingu skierowanym do kobiet (branża urodowa), pracując dla wielkich korporacji. Po urodzeniu córeczki, która była moim największym marzeniem do spełnienia, postanowiłam po raz kolejny wyjść poza strefę komfortu i wraz z rodziną wyjechałam na kilkumiesięczne wakacje do Hiszpanii, gdzie odkryłam swoją życiową misję do spełnienia.

Mając wiedzę psychologiczną i marketingową (dotyczącą głównie kobiet) oraz bazując na doświadczeniu własnym i najbliższych, mogłam doskonale poznać i zrozumieć myślenie i uczucia wielu kobiet – ich wartości, ich problemy, ich zmagania, a tym samym uświadomiłam sobie, że potrafię i chcę temu zaradzić. Jako psycholog odczuwam ogromną potrzebę dzielenia się z innymi kobietami moją wiedzą psychologiczną, pozytywnie wpływać na jakość ich życia, inspirować do dobrych zmian, motywować, rozwijać ich potencjał – czyli pośrednio działać jako psycholog, ale w subtelny i mentorski sposób, wspierając je w tym procesie.

 

Moje serce od zawsze mi podpowiadało, że to kobietom powinnam poświęcić największą uwagę – i chyba właśnie dlatego tak bardzo zainteresowałam się marketingiem skierowanym do kobiet. A moje talenty (wg testu talentów Gallupa) tylko potwierdzają, że to właśnie budowanie relacji z kobietami i tworzenie wspólnie większej społeczności, jest kluczem do mojego szczęścia. A na tym etapie wiedziałam już, że dla mnie ważniejsze było NIE branie, a dawanie! Im więcej daję od siebie, tym więcej dobra otrzymuję w zamian i to jest właśnie dla mnie najlepsza nagroda i motywacja.

Stwierdziłam, że jest to idealny moment na spełnienie mojego wieloletniego marzenia biznesowego (które tylko odkładałam w czasie) jakim było stworzenie narzędzia, które będzie Wam służyć każdego dnia – idealnego planera rozwojowego dla kobiet. Bo jak nie teraz, to kiedy? 😉

planery dzienne i tygodniowe

Skąd pomysł na planer?

Jako Mama 1,5 rocznej Córeczki odczuwałam ogromną potrzebę rozwoju, nowych zawodowych wyzwań i wyjścia po raz kolejny poza sferę komfortu, żeby udowodnić sobie i innym (szczególnie młodym Mamom), że mogę, potrafię i warto spełniać swoje marzenia. Życie i praca w Londynie sprawiły, że stałam się silniejszą i pewniejszą siebie osobą, bogatszą o cenne doświadczenie i nie mogłabym zaprzepaścić takiej szansy.

Jest kilka czynników, które miały wpływ na moją decyzję o stworzeniu planera i marki DREAM & CREATE:

Miłość do papieru

Odkąd pamiętam, zawsze uwielbiałam kontakt z papierem
– pierwsze książki, gazety, kupowanie wyprawki szkolnej i długie wybieranie zeszytów z najpiękniejszymi okładkami (a potem zachwyt nad nimi), karteczki do segregatora, śliczne papeterie do pisania listów, kartki z życzeniami, pamiętniki i “złote myśli”, rysowanie na papierze, plakaty…. Oj, wiele tego było. Wraz z dorastaniem powiększała się moja kolekcja papierowych dobroci o kolejne skarby – notesy, notatniki, kalendarze, planery. Im staranniej pisałam, tym bardziej czerpałam radość z ich korzystania, bo na dłużej zachowywały swoje piękno. 

Do dziś uwielbiam otaczać się pięknymi przedmiotami i nie zliczę nawet, ile papierniczych produktów przewinęło się przez moje ręce. Wiem za to, że było ich na tyle dużo, by zrozumieć, że piękne, powinno być także praktyczne i pełnić ważną rolę w naszym życiu.

Potrzeba planera idealnego

Już będąc maturzystką zależało mi na znalezieniu planera idealnego, który w pełni sprostałby moim wymaganiom, albo mówiąc inaczej: zaspokoiłby moje potrzeby. Zwykłe kalendarze książkowe do mnie nie przemawiały, bo w ogóle nie uwzględniały kwestii rozwoju osobistego, na którym bardzo mi zależało. Testowałam więc przeróżne planery (każdego roku inny), przekopywałam internet, w tym zagraniczne strony, z nadzieją, że w końcu znajdę swój ideał, ale żaden nie odpowiadał mi w pełni. I zawsze kończyło się tak samo: po 2-3 miesiącach użytkowania planer szedł w odstawkę, bo nic nie wnosił do mojego życia. Co ciekawe, zauważyłam, że nie tylko ja mam ten problem, więc jako przyszła Psycholożka zaczęłam głębiej badać ten temat.

Brakowało mi na rynku planera, który zamiast sztywnego układu narzuconych z góry dat, czy też zbioru “popularnych” tabelek, nie zachęcających do ich wypełniania przez cały rok, stawiałby w zamian na rozwój osobisty, stawianie sobie celów i ich osiąganie, wyciąganie wniosków, ich systematyczną analizę, produktywność (nawet pod koniec roku), a w rezultacie szczęście i spełnienie, zamiast wyrzutów sumienia. 

Narzędzie dla kobiet do rozwoju osobistego

Każda z nas jest inna, więc istotne jest zrozumienie samej siebie, naszych wartości, potrzeb i motywacji. Niestety żaden z dostępnych na rynku planerów nie potrafił pomóc mi w zrealizowaniu celów, bo zabrakło w nich odpowiednich narzędzi i wiedzy do pracy z nim.

Właśnie dlatego zaczęłam skrycie marzyć o stworzeniu mojego własnego, idealnego PLANERA, który byłby odpowiedzią na potrzeby wielu kobiet, takich jak ja – takich jak Wy! 🙂

Od zawsze chciałam pomagać innym w poprawianiu ich sytuacji życiowych – dlatego wybrałam psychologię na UJ i ukończyłam studia z tytułem mgr Psycholog. Los chciał, że na starcie związałam swoją przyszłość zawodową z marketingiem, ale to urodzeniu i wychowywaniu Córeczki zawdzięczam możliwość wsłuchania się w siebie, swoje potrzeby i głęboko skrywane marzenia, które pokierowały mną we właściwą stronę.

Jako psycholożka specjalizująca się w potrzebach kobiet oraz ich rozwoju osobistym, pragnę pomagać kobietom dostrzec i rozwijać ich potencjał oraz wykorzystywać ich własne talenty, a przy tym uczyć jak brać szczęście w swoje ręce. A do tego trzeba też narzędzi – pomocnych, ale również pięknych, z których chętnie się korzysta, dlatego chcę je dla Was tworzyć. 🙂

Jaki jest Twój następny krok?